katka k

KRÁSA LIEČI – tvorba bylinkovej záhrady pre telo i pre dušu

Na tomto zážitkovom seminári sa budeme venovať tomu, ako vo svojich záhradách a životoch vytvárať a podporovať krásu. Ako oživovať svet vonkajší a vyživovať svet vnútorný. Ako vytvárať harmonický vzťah medzi ľudskou bytosťou a krajinou, ktorý je pre obe strany podporný a uzdravujúci. Ako vnímať a rozpoznať svoje potreby a nachádzať spôsoby, ako ich naplniť prostredníctvom kontaktu s divokou prírodou. A ako to celé preniesť do svojej záhrady a každodenného života.
Na seminári vás čaká:
*Spoznávanie divokých i záhradných liečivých bylín a ich využitie
*Navrhnutie vlastného bylinkového záhonu na mieste, kde žijete tak, aby bol pre vás liekom a pre záhradu/balkón ozdobou
*naučíte sa, ako správne založiť a udržiavať bylinkovú záhradu
*Vyrobíme si vlastnú liečivú bylinkovú medicínu
*intímne sa prepojíme s krajinou ako sprievodkyňou na ceste
uzdravovania

*liečivá sila kruhu a dávnych príbehov

Lektorky: Katka Klimová a Dominika Dudová
Katka Klimová – dlhoročne sa venuje prírode a vzťahu človeka k nej v rôznych podobách: v permakultúre, bylinkárení, v profesionálnej ochrane prírody, ale aj pri sprevádzaní obradov sviatkov Kola roka. Verí, že práve hlboká láska k Zemi je tým elixírom, ktorý môže pomôcť aj tomu nášmu uponáhľanému ľudskému svetu. Katka žije pod Malými Karpatami s manželom, tromi deťmi a kopou zvierat, v náručí svojej bylinkovej záhrady.
Dominika Dudová – v súčasnosti žije v centre Artkruh. Objavuje toto nové miesto, snaží sa podporiť jeho jedinečnú esenciu a priniesť na toto miesto krásu. Dlhodobo sa venuje sprevádzaniu detí a dospelých na ceste k nadviazaniu hlbokého vzťahu s divokou prírodou. Stojí za úspešnými projektami Lúka-ihrisko v prírode a Jolly Farm – školská permakultúrna farma. Fascinuje ju posvätný rozmer prírody a rada ľuďom sprostredkuje tento zážitok pri prírodných obradoch a putovaní krajinou.

Udalosť bola ukončená.

Dátum

Pi - Ne, 10. - 12. máj 2024
Expired!

Čas

16:00 - 15:00

Cena

250 €

Miesto

ART KRUH
Prenčov 90, 96973 Prenčov
Kategória

Organizátor

ART KRUH
Telefón
+421 (0)905 723 958
Email
info@artkruh.org
Web stránka
https://artkruh.org/