Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Permakultúrny dizajn

24. júla 2020 27. septembra 2020

 

artkruh-podujatie-permakulturny-dizajn

90 hodinový kurz s 82 akreditovanými lekciami je rozdelený do štyroch blokov a prebieha počas štyroch predĺžených víkendov s odstupom cca mesiac vždy od piatku do nedele.

Kurz sa riadi programom vychádzajúcim z medzinárodne dohodnutého rozvrhu celosvetovej organizácie Permakultúry, prispôsobeného podmienkam domáceho prostredia. Vo svete je známy pod skratkou PDC (Permaculture design course /certificate). Vychádza z diela Billa Mollisona “Permaculture: Designer´s manual”, ktorý má 14 kapitol rozdelených podľa kľúčových tém permakultúry.

Trvanie medzinároného kurzu je minimálne 72 hodín. Náš kurz obsahuje 90 hodín vzdelávania.

Kurz Permakultúrny dizajn je akreditovaný Ministerstvom školstva SR s možnosťou absolvovania aj cez program RE-PAS v rámci UPSVaR pre nezamesnaných vedených na UPSVaR.

 Po absolvovaní kurzu permakultúrneho dizajnu by mal byť účastník schopný nadizajnovať svoj pozemok priestorovo, časovo aj finančne a doviesť ho tak k hojnosti. Tiež sa môže rozhodnúť vydať náročnejšou, ale o to zaujímavejšou cestou a stať sa učiteľom permakultúrneho dizajnu, byť aktívny ako konzultant alebo/a dizajnovať pozemky iným ľuďom a krajinu vo svojej oblasti. Kurz Permakultúrneho dizajnu je investícia do seba, do svojho života, vzdelania, zdravia a budúcnosti.

V cene kurzu sú zahrnuté okrem samotnej výučby špičových lektorov aj odborné publikácie, fantastická zdravá strava, ubytovanie v príjemnom prostredí a tiež veľmi veľa vecí, ktoré sú rozhodne k nezaplateniu. Je to napríklad osobný individuálny prístup, priama praktická skúsenosť, zážitková, teda ľahko zapamätateľná výučba, zanietenosť a energia lektorov, priama aplikovateľnosť vzniknutých projektov do praxe, príjemná tímová práca a množstvo veľmi dôležitých skúseností a hodnotných kontaktov.

Kurz vedie Ing. Patricia Černáková, diplomovaná permakultúrna dizajnérka, ktorá je zároveň odbornou garantkou kurzu . Pod jej vedením je spolulektor Ing. Bruno Jakubec (krajinotvorba, ovocinárstvo) a ďalší prizvaní externí lektori, ktorí sú uvedení špecificky pre každý kurz pre jednotlivé tematické okruhy.

Kurz je rozdelený do štyroch po sebe nasledujúcich blokov:

24.-26.7.2020
14.-16.8.2020
4.-6.9.2020
25.-27.9.202

Viac info

Prihláška

Podrobnosti

Začiatok:
24. júla
Koniec:
27. septembra
Cena:
725 €
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, ,
Webstránka:
http://skola.permakultura.sk/kurzy/ovocinar-starame-sa-sa-o-stromy/

ART KRUH

Prenčov 90
Prenčov, 96973 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
+421 (0)905 723 958
artkruh.org