Dragon Dreaming – hra v ktorej vyhráva každý

artkruh_aktuality_dragon-dreaming3

V júni 2019 sme mali tú česť privítať u nás zakladateľa jedinečnej projektovej metodológie „Dragon Dreaming“ Johna Crofta z Austrálie. Spolu z Lizandrou Barbuto z Brazílie boli hlavnými lektormi semináru pre pracovníkov z mládežou, ktorý sa konal 14.- 23. júna 2019. u nás v Prenčove pod záštitou programu ERASMUS+. Zúčastnilo sa ho 35 osôb z 10 krajín Európy a zážitkovou formou vzdelávania, sa učili ako aplikovať túto metódu vo svojej práci a praxi.

Dragon Dreaming je inovatívny, inkluzívny a participatívny spôsob riadenia projektov. Nie je to len metodika, ale aj filozofia, ktorá prináša do projektov holistický aspekt vnímania sveta. Mení prístup k našim aktivitám/projektom v zmysle win-win-win. Prvá výhra je pre každého účastníka, druhá pre komunitu a posledná patrí Zemi, so zameraním na environmentálnu udržateľnosť. Táto jedinečná filozofia je novým pohľad na rozvoj projektov či podnikov a vyjadrením túžby po novej paradigme pre 21. storočie.

D.D. je inšpirovaný žijúcimi systémami, teóriou chaosu, rozvojom organizácií a komunít, múdrosťou a duchovnými tradíciami austrálskych aborigénov. Je to hra s novými pravidlami: spolu rozvíjame a žijeme win-win-win projekty. Zapájame všetkých zúčastnených, ich kvality, potreby a sny. Snažíme sa úprimne pomenovať a stretnúť drakov (prekážky) na ceste. Učíme sa, ako sa bezpečne dostať spod kontroly a opustiť komfortnú zónu. Potom dokážeme realizovať to, o čom sme ani nesnívali. Spolu!

4. 6.2019 sa uskutočnila v Banskej Štiavnici prednáška s diskusiou pre verejnosť.

V našej organizácii sa tejto téme venujeme už tri roky a na jej základe sme zrealizovali niekoľko úspešných projektov. Viac o metóde sa dočítate tu.